קידוח כלונסאות, קידוח יבש, קידוח בנטונייט, קידוח CFA, קידוח מיקרופייל

קידוח מיקרופייל

מתעניינים בקידוח מיקרופייל?

צרו קשר לקבלת מידע נוסף אודות קידוח מיקרופייל….

שימוש בקידוח מסוג מיקרופייל

קידוחי מיקרופייל מתאימים לקידוח יסודות בקרקע סלעית קשה שציוד הקידוח אחר אינן יכול או יותר נכון אינו מצליח לקדוח בה הן מבחינת יכולות טכניות של הציוד והן מבחינת התאמה סוג המקח לסוג הקרקע.

אופי הקידוח מיקרופייל מתאים לקרקע סלעית קשיחה וכזו שאין בה צורך בעבודות דיפון פנימי נוספות בעת הוצאת המקדח מחוץ לבור הקידוח, כאשר למעשה עבודות דיפון מתאימות יותר לקרקע אינו יציב וכזה שיכול להביא לקריסת הכלונס, לדוגמא קרקע חולי או כזה שיש בה מי תהום.

עומק הקידוח מסוג זה נקבע בהתבסס על נתוני דו"ח ביסוס שיוכן לפני פעילות הקידוח על ידי מהנדס מוסמך תוך התייעצות עם גיאולוג מוסמך כולל מודד מוסמך שלמעשה עובר על השטח לפני ביצוע עבודות מסוג זה לצורכי מיפוי אתר הבניה.

עם סיום הקידוח מוכנס אל תוך בור (פיר הקידוח) כלוב ברזל (עגול או מרובע בהתאם לתכנון הבמנה העתידי) כאשר מיד לאחר מכן או בסמוך למועד הקידוח, עושים יציקת בטון הממלאת את פיר הקידוח לכל עומקו, כאשר בהתאם לתונכית הבניה, עבור כל מבנה עומק של הפיר (בור הקידוח) עשוי להשתנות וכמובן תוך היצמדות לדוח מהנדס וסוג הקרקע, עליו מתוכן להיות מוקם המבנה העתידי.

 

מה זה מיקרופייל?

באנגלית זה נקרא Micropile וניתן לראות גם שימוש במונח מיניפייל באנגלית Minipile

זהו למעשה בקיצור טכני צמ"ה או בהרחבה ציוד מכני הנדסי שבאמצעותו משתמשים לקידוח יסודות בקרקע סלעית קשה לצורך יצירת יסודות וביסוס מבנים מסוגים שונים.

 

מבנה המיקרופייל

מיקרופייל מורכב משני חלקים עיקריים שהם מקדח בגודל מתאים לקידוח מסוג זה מדחס.

המקדח הוא למעשה איזמל בקטרים בין כ-20 עד 60 ס"מ ומורכב על תורן באורך של בין כ-5 עד 12 מ' , כאשר במהלך ביצוע פעולות הקידוח התורן והמקדח נותנים מכות בקרקע ומפוררים את הסלע בקוטר המקדח, כאשר במקביל לפעולות אלו מופעל החלק השני של המנגנון שהוא המדחס.

תפקידו של המדחס, לדחוס אוויר בלחץ ולהזרים אותו באמצעות צינור אל הבור הנקדח בעת הזו, כאשר האוויר הדחוס מוציא בלחץ גבוה את גרגרי הסלע המרוסקים ומפנה את השטח להמשך פעולת הקידוח כאשר שני מנגנונים הללו פועלים בסינרגיה עד אשר לא מקבלים את התוצאה הרצויה ע"פ התוכנית.

 

קידוח כלונסאות, קידוח בנטונייט, קידוח מיקרופייל

חייגו לקבלת מידע נוסף! דילוג לתוכן