קידוח כלונסאות, קידוח יבש, קידוח בנטונייט, קידוח CFA, קידוח מיקרופייל

קידוח בנטונייט

מתעניינים בקידוח בנטונייט?

צרו קשר לקבלת מידע נוסף אודות קידוח בנטונייט….

לפני שנסביר אודות קידוחי בנטונייט, נרחיב קודם לגבי בנטוניט כחומר ולאחר מכן יהיה הרבה יותר פשוט להבין מדוע הנושא חשוב כך-כך בעת תהליכי קודוח השונים במהלך בניית יסודות מסוגים שונים.

קיימים בטבע שני סוגי בנטוניט, כאשר הראשן נקרא בנטוניט סידני והשני נקרא בנטוניט נתרני.

לשני סוגי החומרים תכונות דומות, רק שלבנטוניט ניתרני תכונה נוספת וחשובה והיא זו שהופכת את הבנטוניט הנתרני לשימושי מאוד בעת קידוח מסוג בנטונייט והתכונה הזאת היא "התנפחות" החומר בעת ספיגת המים, דבר שהופך את הבנטוניט הניתרני גם לחומר איטום יחד עם תכונה של הפסיגה שקיים לשני הסוגים של הבנטונייט.

וכעת נרחיב בנושא קידוח מסוג בנטוניט – למעשה סוג קידוח כלונסאות זה מתאים במקרים בהם מדובר על קידוח בקרקע חולי ולא יציב מצד אחד ומי טהום בסביבת הקידוח שעלולים ליצור מצבים מסוכנים מהצד השני.

כאשר מבצעים קידום בנטוניט, אל תוך בור הקידוח מכניסים בנטוניט שיחד עם המים יוצר יציבות במקום הקידוח וגם התרחבות ואיטום נוסף במטרה שמי הטהום לא יחדרו אל מקום הקידוח לטובת יציבות כלונס שיוצקים לאחר מכן ע"י הכנסה לפיר הקידוח כלוב מברזל בצורה עגולה עם נקודות ריתוך בנקודות הצטלבות בין מוטות הברזל בכותר המתאים לכלונס שיוצקים ומילוי בבטון מסוג מיוחד שיתאים לסוג הקידוח ומשקל שיש עליו לשאת לאחר מכן במסגרת פרויקט הבניה במקום.

 

קידוח כלונסאות, קידוח בנטונייט, קידוח מיקרופייל

חייגו לקבלת מידע נוסף! דילוג לתוכן